10 نکته آرایشی که پوست را جوانتر نشان می‌دهد!

10 نکته آرایشی که پوست را جوانتر نشان می‌دهد!

راهکارهای جوانتر نشان دادن پوست: حتما شنیده‌اید که می‌گویند سن فقط یک عدد است. با این حال خطوط ظریف و چین و چروک‌هایی را که در آینه به آن‌ها خیره می‌شوید، ممکن است حسابی حال‌تان را بگیرند. ویتامین C رتینول، کوآنزیم Q-10 و سایر درمان‌های ضد پیری می‌توانند از علائم پیری پیشگیری کرده و در صورت استفاده در یک دوره زمانی معین، از علائم پیری بکاهند؛ اما آرایش نیز می‌تواند تا حد زیادی به پنهان کردن علائم پیری مانند لکه‌های پیری و چین و چروک‌ها کمک کند. در این مقاله، 10 نکته آرایشی برای جوان نشان دادن پوست معرفی می‌کنیم که شما را شاداب تر و جوان تر نشان خواهد داد.

هرگز از مرطوب نگهداشتن پوست غافل نشوید در سایت کف بازار 

مرطوب کردن پوست شما در دهه 20 زندگی مهم است، اما با بالا رفتن سن، اهمیت رطوبت پوست ده برابر می‌شود. هیچ کس خواهان پوست خشک و براق که چین و چروک را بیشتر نشان می‌دهد، نیست.

بنابراین، همیشه قبل از استفاده از هر نوع آرایش، صورت خود را به درستی هیدراته و مرطوب کنید. رطوبت لکه‌های پیری، افتادگی و خشکی پوست را از بین می‌برد. اگر پوست مرطوب و نرمی داشته باشید، صورت شما جوان تر جلوه می‌کند.

محصولات آرایشی با خاصیت آبرسانی و مرطوب کنندگی را انتخاب کنید 

سایت کف بازار 

از آن جایی که مرطوب کننده و آبرسان پوست یکی از مهم ترین کارهایی است که در سنین بالا باید برای سلامت پوست خود انجام دهید، پس باید از محصولات آرایشی آبرسان و مرطوب کننده استفاده کنید.

باید به سراغ کرم‌های مرطوب کننده/آبرسان یا فونداسیون‌های مبتنی بر ژل بروید. چنین فونداسیون‌هایی به لطافت پوست کمک می‌کنند و پوست شما براق تر به چشم می‌آید. حتی استفاده از فونداسیون نیز باید با دقت و تاکید بیشتر بر روی نواحی افتاده یا چروکیده انجام شود. محصولات آرایشی پودری پوست را پیرتر از آنچه سن شما است، نشان می‌دهد.

از فونداسیون با پایه رنگی طلایی یا زرد استفاده کنید

یکی از ویژگی‌های مهم پوست افراد مسن با افتادگی و چین و چروک فراوان این است که بیشتر از محصولات بر پایه رنگ قرمز و خاکستری استفاده می‌کنند. در حالی که باید روش آرایشی خود را تغییر دهند و از فونداسیون‌های طلایی و زرد استفاده کنند.

وقتی پوست شروع به افتادگی و نشان دادن چین و چروک می‌کند، کانسیلر به یک وسیله ضروری در میان لوازم آرایشی شما تبدیل می‌شود. کانسیلر می‌تواند به محو کردن چین و چروک و افتادگی پوست کمک کند و در عین حال به پوست درخشندگی بیشتری ببخشد.

برای شادابی چشم‌ها از خط چشم مدادی استفاده کنید

شما به یک مداد چشم نود یا قهوه ای روشن نیاز دارید تا روی لبه داخلی چشم‌ها بکشید و خستگی چشم‌هایتان را از بین ببرید. برای این که رنگ چشم‌هایتان برجسته شود، باید یک خط تیره روی خط مژه‌های بالایی نیز بکشید. استفاده از این دو رنگ روی چشم‌هایتان باعث می‌شود تمرکز افراد بیشتر به چشم‌ها جلب شود تا پوست صورت، پس حتما از مداد چشم استفاده کنید.

وازلین یا‌هایلایتر را روی استخوان برجسته صورت بمالید

با افزایش سن و افتادگی پوست، ساختار استخوان گونه شما برجسته تر می‌شود و این یک موهبت است. شما می‌توانید با استفاده از وازلین یا‌هایلایتر روی نقاط برجسته صورت بیشترین استفاده را از این واقعیت ببرید، تا تمرکز از افتادگی پوست دور شود.

یک‌ هایلایتر را با یک برس ظریف روی استخوان گونه، پل بینی، مرکز پیشانی و کمان کوپید بزنید.

ابتدا از پایه سایه چشم استفاده کنید

زمانی که پوست شما پیر و شل می‌شود، ممکن است استفاده از سایه چشم با آن همه چین و چروک‌ها دشوار باشد. با این حال، هرگز اجازه ندهید سن شما را از انجام کاری که به آن علاقه دارید، دور کند.

به جای این که استفاده از سایه را کنار بگذارید، ابتدا یک سایه چشم پایه روی پلک‌ها بمالید. این سایه چین و چروک‌ها را صاف می‌کند. همچنین تیرگی دور چشم را از بین می‌برد. پس از اتمام استفاده از سایه چشم، چشمان شما جوان تر از همیشه به نظر می‌رسند.

رژگونه پودری را با رژگونه کرمی ‌عوض کنید

از رژگونه هلویی و صورتی استفاده کنید و پس از مالیدن روی صورت به خوبی محو کنید تا طراوت و درخشندگی را به چهره شما باز گرداند.

سایت کف بازار 

نظرات بازدیدکنندگان