رژ لب به عنوان یکی از اجزای مهم آرایش زنانه تاثیر زیادی روی زیبایی چهره و تیپ و استایل ما دارد. پس انتخاب رژ لب مناسب نه تنها آرایش چهره بلکه استایل را نیز کامل می‌کند و در واقع به عنوان یک اکسسوری در نظر گرفته می‌شود . به همین دلیل و مانند بقیه اکسسوری‌ها باید رژ لب خود را بر اساس استایل خود و هماهنگ با آن انتخاب کنید. اما چطور؟ کدام رژ لب را انتخاب کنیم؟

رنگ رژ لب

البته واضح است که برخی از رنگ‌ها برخی از پوست‌ها را زیباتر نشان می‌دهند اما از دیدگاه کلی هر کسی با هر رنگ پوستی می‌تواند هر رنگ رژ لبی استفاده کند و زیبا شود. پس در این مورد قانونی وجود ندارد و فقط کافی است چند رنگ از رنگ‌های محبوب خود را امتحان کنید تا متوجه شوید کدام رنگ رژ لب به چهره شما بیشتر می‌آید. مثلا قرمز روشن حالتی جذاب و چشم گیر دارد، زرشکی حالتی دراماتیک و شیک به چهره می‎دهد، مرجانی چهره را سرحال‌تر می‌کند و صورتی حالتی خانمانه و جوانانه دارد. فقط به خانم‌هایی که لب‌های نازک دارند توصیه می‌کنیم از رژهای تیره استفاده نکنند.

بافت رژ لب

رژ لب می‌تواند مات، براق، نیمه مات یا اکلیل دار باشد. اگر لب‌های نازکی دارید از رژهای براق و حجم دهنده استفاده کنید، اگر لب‌های پری دارید از رژهای مات و نیمه مات استفاده کنید. اما به طور کلی رژ لب مات حالتی کلاسیک و رژ لب براق حالتی جوانانه دارد که باید در استایل خود آن را در نظر بگیرید. شما می‌توانید بافت‌های مختلف را ترکیب کرده و حالت‌های جدیدی خلق کنید اما هرگز از خطر اصلی لب خارج نشوید چون آرایش شما زشت و ارزان به نظر خواهد رسید.

انتخاب رژ لب بر اساس آرایش

اگر چشمان شما آرایش زیادی دارد باید در لب‌ها از آرایش کم و رژ لب با رنگ طبیعی لب‌ها استفاده کنید یا این که فقط به یک برق لب اکتفا کنید، عکس این قضیه نیز صادق است، اگر در چشم‌ها آرایش مختصری دارید می‌توانید از رژ لب پررنگ و چشم گیر استفاده کنید و در هر دو حالت سعی کنید رنگ آرایش چشم و رژ لب به هم نزدیک باشند.