اگر از علاقمندان به عطر و ادکلن هستید حتما می دانید که عطر های اصلی و برند های مشهور قیمت بالایی دارند و بسته به برند آن ها قیمتشان از ۲۰۰ هزار تومان تا بالای یک میلیون تومان نیز متغیر است. به دلیل همین قیمت بالا احتمال تقلبی بودن عطرهایی که در بازار مشاهده می کنید بسیار زیاد است و این عطرهای تقلبی حتی در فروشگاه های معتبر نیز ممکن است یافت شوند پس بهترین راه این است که عطر تقلبی و اصل را بشناسیم و تفاوت های آن ها را تشخیص دهیم. راهنمای تصویری تشخیص عطر اصل از تقلبی را در این مقاله ببینید.

بسته بندی را چک کنید

قبل از هر چیز باید بسته بندی خارجی عطر را چک کنید. پوشش پلاستیکی خارجی بسته باید بالاترین کیفیت را داشته باشد و هیچ گونه خراش و چروک روی آن نباشد و محل دوخت و پرس پلاستیک بدون زائده و صاف باشد.

راهنمای تصویری تشخیص عطر اصل از تقلبی

بسته بندی داخلی باید از مقوای با کیفیت بالا تهیه شده باشد و شکل آن طوری باشد که بطری عطر را از حرکت و آسیب حفظ کند مانند تصویر زیر:

به لوگو ها و نوشته های روی جعبه باید توجه کنید مثلا دایره ای که علامت بازیافت است باید به شکل تصویر سمت چپ باشد در غیر این صورت تقلبی است.

طراحی

اگر با شکل بسته و بطری عطر های اصل آشنایی داشته باشید به راحتی می توانید تفاوت را تشخیص دهید پس حتما به سایت های برند ها سر بزنید و شکل اصلی بطری های عطر را ببنید و به خاطر بسپارید.

راهنمای تصویری تشخیص عطر اصل از تقلبی

رنگ عطر

برندهای معتبر هرگز از رنگ در عطرهای خود استفاده نمی کنند به همین دلیل عطر های آن ها معمولا بی رنگ و یا خیلی روشن است. اگر رنگ عطر تیره به نظر می رسد حتما تقلبی است.

راهنمای تصویری تشخیص عطر اصل از تقلبی

شماره سریال

حتما دقت کنید که بطری عطر دارای شماره سریال بوده و این شماره با شماره روی جعبه یکسان باشد.

راهنمای تصویری تشخیص عطر اصل از تقلبی

بطری

شیشه بطری عطر اصل کیفیت بالایی دارد و هیچ گونه زدگی و حباب و برجستگی و فرورفتگی روی آن دیده نمی شود. از طرف دیگر دقت کنید که سر بطری نسبت به شیشه آن کاملا متقارن باشد.

6305960-9-9-5-1472310495-0-1472473551-1472481339-650-1ccd54f71a-1-1472539472 راهنمای تصویری تشخیص عطر اصل از تقلبی