موفق ترین طراحان لباس در سال ۲۰۱۶ که نام آن‌ها بیشتر از بقیه در صفحات اجتماعی جستجو شده کدامند؟ ده طراح برتر سال ۲۰۱۶ را در این مطلب بشناسید.

۱- طراح لباس – راف سیمونز

برترین طراحان لباس در سال 2016

راف سیمونز (Raf Simons) مدیر خلاقیت طراحان Christian Dior در سالی که گذشت در عنوان اول لیست جستجوی گوگل در بین طراحان مد قرار گرفت. خیلی از منتقدان دلیل انتخاب وی را مجموعه‌های فوق العاده‌ای می دانند که راف سیمونز برای برند خود، دیور و آدیداس طراحی کرده است.

۲- طراح لباس – سوشانا لانستین گراس 

برترین طراحان لباس در سال 2016

سوشانا لانستین گراس (Shoshanna Lonstein Gruss) طراح ۴۰ ساله آمریکایی زاده منهتن نیویورک و یکی از بهترین طراحان مد جهان است، سوشانا لباس‌هایش را با برندی به نام خودش ارایه می‌دهد. یکی از دلایل انتخاب وی در لیست برترین‌ها، طراحی سری لباس‌های شب می‌باشد که مورد تحسین بسیاری از منتقدان قرار گرفته است.

۳- طراح لباس – جیامباتیستا والی 

برترین طراحان لباس در سال 2016

جیامباتیستا والی (Giambattista Valli) طراح ایتالیایی کار خود را از هفته مد در شهر پاریس با طراحی لباس برای افراد معروف و فرش قرمزها آغاز کرد و به شهرتی جهانی رسید. طراحی مجموعه بهاری جیامباتیستا می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین موفقیت‌های وی در سال ۲۰۱۶ باشد.

۴- طراح لباس – تاکون پنیچکول 

برترین طراحان لباس در سال 2016

تاکون پنیچکول (Thakoon Panichgul) طراح تایلندی آمریکایی است که  از دلایل موفقیتش بخصوص در سال اخیر درخشش و پیشرفت هفته مد سنگاپور است.

۵- طراح لباس – تاداشی شوجی 

برترین طراحان لباس در سال 2016

یکی از ده طراح برتر سال ۲۰۱۶ تاداشی شوجی (Tadashi shoji)  طراح ۷۰ ساله ژاپنی که از مشهور‌ترین و مورد اعتمادترین طراحان در دنیای  مد است، از بزرگترین دلایل موفقیت او در سال اخیر می‌توان به طراحی لباس میشل اوباما همسر رئیس جمهور آمریکا و بانوی اول کاخ سفید اشاره کرد.

۶- طراح لباس – ایلی ساب 

برترین طراحان لباس در سال 2016

ایلی ساب (Elie saab)  طراح مد پنجاه ساله لبنانی بنیانگذار برند Elie Saab است. شهرت ایلی ساب در طراحی لباس‎های شب زنانه با دوخت سفارشی است، ولی پوشاک آماده، عطر، کیف، کفش و زیورآلات نیز از تولیدات برند وی هستند.

۷- طراح لباس – کارل لاگرفلد 

برترین طراحان لباس در سال 2016

کارل لاگرفلد (Karl Lagerfeld) طراح ۸۳ ساله مشهور آلمانی که یکی از بزرگترین چهره‌های مد در قرن حاضر شناخته می‌شود، وی از مدیریت برند با اسم خود تا مدیریت شانل و کارگزار برندهای دیگر چون فندی، کلویی، دیور و خیلی برندهای مشهور دیگر است و نمیتوان اسمی از مد آورد و نام کارل لاگرفلد را نادیده گرفت. کارل بدلیل طراحی مجموعه‌های بهاری سال آینده و همچنین ساخت فیلم کوکو شانل در کانون توجهات قرار داشت و در لیست گوگل هم رتبه هفتم را به خود اختصاص داده است.

۸- طراح لباس – کریستین لاکرویس

برترین طراحان لباس در سال 2016

طراح ۶۴ ساله فرانسوی ، بنیانگذار برند Christian Lacroix (کریستین لاکرویس) که امسال با طراحی مجموعه لباس‌های مردانه خود که مخصوص فصل بهار طراحی شده بسیار مورد تحسین قرار گرفت.

طراح لباس – زهیر مراد 

برترین طراحان لباس در سال 2016

زهیر مراد (Zuhair Murad) نیز یکی از ده طراح برتر سال ۲۰۱۶ است. این طراح لباس لبنانی و بنیانگذار برند و خانه مد Zuhair Murad است. ویژگی لباس‌های وی گلدوزی‌های زیبا و جزئیات فراوان است، وی در سال ۲۰۱۶ برای طراحی مجموعه لباس‌های تور تیلور سوئیفت به شهرت و موفقیت فراوانی دست پیدا کرد.

۱۰- طراح لباس – تامی هیلفیگر 

برترین طراحان لباس در سال 2016

توماس جاکوب هیلفیگر آمریکایی طراح مشهور و سرشناس دنیای مد و موسس برند بین‌المللی تامی هیلفیگر (Tommy Hilfiger) امسال نیز رتبه دهم از لیست را به خود اختصاص داده است به دلیل طراحی مجموعه جدید لباس‌های خود با سبک دهه ۹۰ میلادی که مورد تحسین منتقدان قرار گرفته است.