اگر بخواهید برای همسر، پدر یا برادرتان عطری برای هدیه بخرید و در انتخاب خود مردد هستید توصیه می‌کنیم این مقاله را تا انتها بخوانید. یکی از گزینه‌های خوب برای هدیه همیشه عطرهای با رایحه‌های دلنشین بوده است. از بین این عطرها با بطری‌های زیبا و رنگارنگ کدامیک به سلیقه شما نزدیکتر است؟

 

۱- عطر L’Homme از برند پرادا

عطر L’Homme پرادا که اخیرا توجه‌های زیادی را به خود جلب کرده است، در نت‌های ابتدایی عطر کهربا و زنبق دارد. عطری که از ترکیب این دو رایحه مدرن تشکیل شده است در عین حال رایحه شکوفه پرتغال و نعناع هندی را هم در خود دارد. L’Homme با رایحه جوان، پرنشاط و مدرن خود مناسب افرادی است که دوستشان دارید.

10 پیشنهاد عطر برای هدیه

۲- عطر Aqua Di Gio Homme از برند جورجیو آرمانی

علاقه‌مندان این عطر از گروه‌های سنی مختلفی هستند. با انتخاب این عطر نسیم دریا را به افرادی که دوست دارید هدیه می‌دهید. یکی دیگر از ویژگی‌های این عطر این است که ماندگاری بالایی دارد و رایحه میوه و چوب را به سبک مردانه‌ای در کنار هم قرار می‌دهد. نت ابتدایی این عطر از یاسمن، اسطوخودوس و برگاموت تشکیل شده است. رایحه میانی این عطر رزماری است و در نت پایه این عطر، رایحه صنوبر مدیترانه‌ای و سدر را استشمام خواهید کرد. این عطر برای اولین بار با شعار “جوهر بهشت” معرفی شد.

10 پیشنهاد عطر برای هدیه دادن

۳- عطر Be از برند کلوین کلاین

این عطر سال‌هاست که جزو بهترین‌ها قرار گرفته و هیچوقت قدیمی نمی‌شود. هم خانم‌ها و هم آقایان می‌توانند از این عطر استفاده کنند ولی بیشتر از طرف آقایان انتخاب می‌شود و با ترکیب عطرهای گل و میوه حس نشاط و سرزندگی را منتقل می‌کند. رایحه ابتدایی این عطر نارنگی، ترنج، نعناع و اسطوخودوس است. نت میانی این عطر ماگنولیا و هلو است و نت پایانی یا رایحه پایه را چوب صندل تشکیل می‌دهد. طراحی مینیمال بطری این عطر هم طرفداران زیادی دارد.

10 پیشنهاد عطر برای هدیه دادن

۴- عطر Bad از برند دیزل 

این عطر با رایحه چوبی خود سعی دارد از دیگر عطرها متفاوت باشد و با ترکیب رایحه توتون و خاویار جذابیت بالایی دارد. این عطر در میانه‌ سال ۲۰۱۶ معرفی شد و امید دارد که مدت زمانی طولانی در لیست بهترین‌ها قرار بگیرد.

10 پیشنهاد عطر برای هدیه دادن

۵- عطر Silver Shadow از برند دیویدف

این عطر بیشتر توسط آقایان بالای ۳۵ سال انتخاب می‌شود و رایحه‌های پرتغال، زعفران و عنبر را از آن استشمام خواهید کرد.  این عطر برای دوستداران رایحه‌های شرقی انتخاب خوبی خواهد بود.

10 پیشنهاد عطر برای هدیه دادن

۶- عطر  Polo Blue از برند رالف لورن 

این عطر در سال ۲۰۰۲ معرفی شد و از آن زمان در لیست علاقه‌مندی بسیاری از آقایان قرار گرفته است. نت‌های ابتدایی این عطر شامل طالبی، خیار و نارنگی می‌شود. رایحه میانی این عطر شمعدانی، مریم و ریحان است و نت پایه عطر را مشک، چرم و نعناع هندی تشکیل می‌دهند. این عطر مناسب فصل‌های بهار و تابستان است.

10 پیشنهاد عطر برای هدیه دادن

۷- عطر Santal ۳۳ از برند Le Labo

این عطر رایحه‌ای چوبی و گران دارد پس از چند دقیقه از استعمال عطر رایحه چرم، بنفشه، چوب صندل و مشک را احساس خواهید کرد. نت ابتدایی این عطر چرم است و ممکن است باب میل افرادی که رایحه‌های تند را دوست ندارند نباشد.

10 پیشنهاد عطر برای هدیه دادن

۸- عطر Wonderwood از برند Comme des Garcons

رایحه‌ای که پس از استعمال عطر استشمام می‌شود سدر است ولی هرچه می‌گذرد عطر نعناع هندی، بخور و چوب مرطوب خود نمایی می‌کند.

10 پیشنهاد عطر برای هدیه دادن

۹- عطر L’eau Bleue D’Issey از برند ایسی میاکه 

این عطر ترکیبی از رایحه چوب و میوه و رزماری است. در نت‌های پایانی رایحه صابونی و تمیز این عطر برای آقایانی که در محیط‌های اداری کار می‌کنند مناسب است.

10 پیشنهاد عطر برای هدیه دادن

۱۰- عطر Pi از برند ژیوانشی

این عطر رایحه‌ای چوبی دارد و جزو عطرهای بدون زمان و همیشگی است. نت‌های ابتدای آن شامل مرکبات، رزماری و کاج است. نت میانی آن ترکیبی از عطر شکوفه پرتغال و ریحان است و نت پایانی را نیز  وانیل تشکیل می‌دهد. این عطر برای استفاده روزمره مناسب است.

10 پیشنهاد عطر برای هدیه دادن