رنگ سال یکی از مفاهیم مهم در دنیای مد است که تاثیر زیادی روی طراحی لباس و پارچه و هنرهای کاربردی دارد.  پانتون یکی از شرکت‌های معروف در زمینه سیستم‌های رنگی است که به صورت غیر رسمی از سال ۲۰۰۰ تاکنون رنگ سال را انتخاب می‌کند. امسال نیز در آستانه سال جدید میلادی این شرکت رنگ سال آینده را نیز انتخاب کرده است که در این مقاله به آن می‌پردازیم. رنگ سال ۲۰۱۷ معرفی شد.

رنگ سال 2017 معرفی شد

پانتون یا پنتون شرکتی است واقع در شهر کارلستات نیو جرسی که به ‌‌خاطر سیستم رنگ پانتون که فضایی رنگی و اختصاصی است و در صنایع به ‌ویژه چاپ استفاده می ‌شود، شناخته می‌شود. از این سیستم گاهی نیز در تولید رنگ، قماش و پارچه و پلاستیک نیز استفاده می‌شود. سیستم تطبیق رنگ پانتون سیستمی برای تولید رنگ استاندارد است. با استفاده از این استاندارد رنگ، تولید‌ کنندگان مختلف در مکان‌‌های مختلف می‌توانند به سیستم پانتون مراجعه کنند تا مطمئن شوند رنگ مورد استفاده آن‌ها، همان‌ رنگی است که می‌خواهند؛ بدون آن‌ که با رنگ تماس داشته باشند.

رنگ سال 2017 معرفی شد

پس از انتخاب دو رنگ زیبا در سال ۲۰۱۶ پانتون رنگ سال ۲۰۱۷ را سبز روشن انتخاب کرده است. مدیر پنتون پیام این انتخاب را ارتباط مجدد با طبیعت و بازگشت به آن بیان کرده است که می‌تواند معنای خوبی برای طرفداران محیط زیست داشته باشد. اما از دیدگاه مد شاید انتخاب این رنگ کمی سخت به نظر برسد اما اگر به لباس‌هایی که از این رنگ تهیه شده‌اند نگاهی کنیم به زیبایی خاص آن پی می‌بریم و می‌توانیم از این رنگ در لباس‌های روزمره خود استفاده کنیم.