مصنوعی یا انجام اکستنشن مژه بسیار پرطرفدار شده اما این موضوع از محبوبیت ریمل و وجود آن در کیف لوازم آرایشی کم نکرده است. ریمل زیبایی چشم‌ها را دو چندان می‌کند، اگر بدانید چه نوع ریملی با توجه به مژه و حالت چشم‌های خود انتخاب کنید.

انواع ریمل

انواع ریمل را می‌توان بر اساس مؤلفه‌های زیر دسته‌بندی کرد:

 • انواع ریمل از نظر ساختار مواد سازنده آن
 • انوا...

 مصنوعی یا انجام اکستنشن مژه بسیار پرطرفدار شده اما این موضوع از محبوبیت ریمل و وجود آن در کیف لوازم آرایشی کم نکرده است. ریمل زیبایی چشم‌ها را دو چندان می‌کند، اگر بدانید چه نوع ریملی با توجه به مژه و حالت چشم‌های خود انتخاب کنید.

انواع ریمل

انواع ریمل را می‌توان بر اساس مؤلفه‌های زیر دسته‌بندی کرد:

 • انواع ریمل از نظر ساختار مواد سازنده آن
 • انواع ریمل از نظر نوع برس (شکل برس)
 • انواع ریمل از نظر جنس برس
 • انواع ریمل از نظر عملکرد

برای آن که بتوانید هنگام خرید ریمل، بهترین را برای خود انتخاب کنید، باید ابتدا بتوانید انواع آن را بشناسید؛ به این ترتیب، دقیقاً می‌دانید که هدفتان از خرید ریمل چشم چیست و می‌توانید بهترین نوع آن را انتخاب کنید.

انواع ریمل از نظر مواد تشکیل دهنده

انواع ریمل از نظر ساختار مواد تشکیل دهنده آن می‌توان به سه دسته تقسیم کرد :

ریمل مایع

مواد تشکیل دهنده این نوع ریمل به صورت مایع (یا نیمه مایع) است که با فرو بردن برس درون مایع می‌توانید مقداری از آن را برداشته و روی مژه‌های خود بزنید. این ریمل بیشتر در بین خانم‌هایی که مژه‌های فر دارند محبوب است.

ریمل جامد (کرمی)

ریمل جامد یا همان ریمل کرمی، یکی دیگر از انواع ریمل است که برای خانم‌هایی که مژه‌های کم پشت دارند مناسب است. البته باید توجه داشته باشید که این ریمل به راحتی پخش می‌شود و باید در استفاده از آن کمی حرفه‌ای باشید تا بتوانید به درستی از این نوع استفاده کنید. همچنین برای زدن ریمل کرمی برس مناسب لازم است.

ریمل پودری

نوع پودری ریمل مژه‌های شما را خیلی پرپشت نشان می‌دهد؛ به شکلی که شاید بعضی افراد حتی فکر کنند که از اکستنشن مژه استفاده کرده‌اید. برای استفاده از این نوع ریمل، باید به آن چند قطره آب اضافه کنید و بعد می‌توانید به بهترین شکل ممکن، مژه‌های خود را آرایش کنید. این ریمل برای استفاده‌ کوتاه مدت مناسب است. مثلاً مواقعی که قصد دارید به یک مکان نزدیک بروید، این ریمل برای آرایش مژه‌ مناسب است ولی برای استفاده در مهمانی‌های طولانی مدت توصیه نمی‌شود.

انواع ریمل از نظر شکل برس

انواع شکل برس ریمل برای اهداف مختلف و مژه‌های متفاوت طراحی شده است؛ با آگاهی از انواع شکل برس ریمل و کاربردشان می‌توانید مناسب‌ترین نوع را برای خود انتخاب کنید.

 • برس ریمل صاف و نازک: برس صاف ریمل بیشتر برای مژه‌های صاف و کوتاه مناسب است و برای بلند کردن مژه‌ها استفاده می‌شود. همچنین مژک‌های ریز این نوع برس باعث می‌شود، بتوانید به مژه‌های ریز گوشه چشم هم شکل دهید.
 • برس ریمل توپی: برس‌های توپی دو دسته‌ هستند؛ برس‌های توپی که کل برس ریمل به صورت کروی طراحی شده است و برس‌های توپی که سر توپی دارند اما ادامه برس، صاف است. از برس توپی بیشتر برای ریمل زدن نقطه‌ای استفاده می‌شود.
 • برس ریمل خمیده: برس‌ خمیده ریمل برای خانم‌هایی مناسب است که مژه‌های صاف و بلند دارند. با استفاده از این برس ریمل، می‌توان مژه‌های را حالت داد و آن‌ها را خمیده یا فر کرد.
 • برس ریمل مخروطی: مژک‌های بالایی این برس ریز و نازک است و مژک‌های پایینی آن، بلند است؛ به این ترتیب، می‌توانید مژه‌های بیرونی (گوشه‌های چشم) خود را بلند و حجیم کرده و مژه‌های داخلی چشم را هم فرم دهید.
 • برس ریمل مارپیچی: این برس برای حجم و فرم دهی به مژه‌ها استفاده می‌شود. اگر قصد دارید بیشترین حجم و حالت را به مژه‌های خود بدهید، می‌توانید از برس مارپیچی ریمل استفاده کنید.
 • برس ریمل به شکل S: با این برس می‌توانید همه قسمت‌های مژه‌های خود را به‌طور یکسان آرایش کنید. این برس به مژه حجم می‌دهد و آن‌ها را بلند می‌کند.
 • برس ریمل به شکل ساعت شنی: برای حجم و فرم دادن به مژه‌های کوچک بیرونی چشم‌های خود می‌توانید از این نوع برس ریمل استفاده کنید تا چشم‌هایتان بسیار درشت‌تر و زیباتر به نظر برسند.

انواع ریمل از نظر جنس برس

انواع جنس برس ریمل‌ به دو دسته زیر تقسیم می‌شود:

 • برس‌های مویی: معمولاً مژک‌های نازک‌تر و پرتری دارد؛ به همین دلیل، برای خانم‌هایی که مژه‌های کم پشت دارند، توصیه می‌شود.
 • برس‌های پلاستیکی: برس‌های پلاستیکی برای مژه‌های پرپشت مناسب است؛ چرا که با استفاده از دندانه‌های برس پلاستیکی ریمل، می‌توانید مژه‌های خود را تفکیک کنید و راحت‌تر ریمل بزنید.

انواع ریمل از نظر عملکرد

ریمل‌ها از نظر نوع عملکرد به شش دسته تقسیم می‌شوند:

 • ریمل حجم دهنده: ریمل حجم دهنده نسبت به انواع دیگر ریمل، غلظت بیشتری دارد. در مواد تشکیل دهنده ریمل حجم دهنده ممکن است موم یا مواد سیلیکونی وجود داشته باشد که باعث حجم دادن به مژه‌های ریز می‌شود. از این ریمل می‌توانید برای پرپشت کردن مژه‌ با تارهای نازک و با فاصله از هم استفاده کنید.
 • ریمل بلند کننده: این ریمل برای افرادی که مژه‌های کوتاه دارند، مناسب است. ریمل فیبری یا ریمل بلندکننده موادی الیاف مانند (معمولاً ابریشم، ابریشم مصنوعی یا نایلون) دارد که با زدن ریمل، این مواد به مژه‌های شما چسبیده و آن‌ها را بلندتر نشان می‌دهد. از این نوع ریمل می‌توانید چند لایه روی مژه‌های خود استفاده کنید.
 • ریمل تقویت کننده: مواد مغذی موجود در ریمل تقویت کننده باعث می‌شود بتوانید علاوه بر فرم دادن، مژه‌ها را تقویت کنید. ریمل‌های تقویت کننده در بلند مدت باعث تقویت مژه‌ها می‌شوند.
 • ریمل فر کننده: خانم‌هایی که مژه‌های صاف و بدون حالت دارند، می‌توانند از ریمل فر کننده استفاده کنند. این نوع ریمل معمولاً مواد پلیمری در ترکیبات خود دارد که باعث حالت دهی به مژه‌ها می‌شود.
 • ریمل جدا کننده مژه‌ها: به شکل یکسان روی کل مژه پخش شده و آن‌ها را از هم جدا می‌کند. این ریمل مناسب مژه‌های پرپشت و نامنظم است.
 • ریمل ضد آب: در مواد تشکیل دهنده ریمل ضد آب از مواد مومی و روغن‌های معدنی استفاده شده است. اگر زیاد عرق می‌کنید، اهل شنا کردن هستید، این ریمل برای شما مناسب است.

برندهای معتبر ایرانی و خارجی ریمل

یکی از مهم‌ترین نکاتی که موقع خرید ریمل باید در نظر داشته باشید، توجه به کیفیت و اعتبار برند تولیدکننده ریمل است. بنابراین، لیستی از برندهای ایرانی و خارجی ریمل را جمع آوری کرده‌ایم تا با اطمینان کامل، از بین آن‌ها انتخاب کنید.

برندهای معتبر ایرانی ریمل

برای خرید ریمل، بین برندهای ایرانی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ریمل کالیستا: فاقد پارابن است و در ترکیبات آن از سبوس برنج برای تقویت مژه‌ها استفاده شده است.

ریمل شون: ریمل‌های شون حجم مژه‌ها را افزایش داده و باعث زیبا و جذاب‌تر به نظر رسیدن چشم‌های شما می‌شود.

ریمل مای: ریمل‌های مای در سه نوع بلند‌کننده، حجم‌دهنده و حالت‌دهنده به بازار عرضه شده‌اند و در بین مشتریان هم جایگاه خوبی به دست آورده‌اند.

ریمل رمیلیا: ضد ریزش و دارای خاصیت ضد پخش شوندگی است و ماندگاری مناسبی دارد.

ریمل این لی: بافت سبک این ریمل در کنار پوشانندگی کامل مژه‌ها مانع از ریزش مواد ریمل جلوگیری می‌کند.

برندهای معتبر خارجی ریمل

موارد زیر جزو معتبرترین برندهای خارجی ریمل است:

 • ریمل بورژوا: فاقد پارابن و مقاوم در برابر تعریق و اشک است که پوشش مناسبی برای مژه‌ها به همراه دارد.
 • ریمل میبلین: دارای فرمولاسیون غنی شده با کلاژن و بدون حساسیت است که از بهم چسبندگی مژه‌ها و ریزش مواد در اطراف چشم جلوگیری می‌کند.
 • ریمل لورال: فوق‌العاده مشکی، حاوی کلاژن و سبک است. این ریمل ماندگاری بالایی دارد و هیچ‌گونه حساسیتی ایجاد نمی‌کند.
 • ریمل فلورمار: حاوی روغن زیتون و مرطوب کننده مژه است. بدون ایجاد سنگینی روی مژه، پوشش دهی خوبی دارد و از چسبندگی مژه‌ها جلوگیری می‌کند.

قیمت ریمل حجم دهنده و بلند کننده

با توجه به تنوع برند، قیمت ریمل حجم دهنده و بلند کننده بر پایه ویژگی‌هایی مثل ماندگاری، کیفیت مواد تشکیل دهنده، ضد آب بودن یا نبودن، میزان حجم دهندگی و بلند کنندگی و اعتبار برند، متغیر است.

خرید بهترین ریمل اصل از فروشگاه اینترنتی 

لوازم آرایشی مانند ریمل را که با چشم تماس مستقیم دارند، باید از فروشگاه‌های معتبر که مجوز فعالیت در این حوزه دارند، خریداری کرد. شما می‌توانید براساس سلیقه، نوع استفاده و میزان هزینه مورد نظر خود بهترین خرید ریمل را از فروشگاه اینترنتی خانومی با ضمانت اصل بودن کالا داشته باشید.

انواع ریمل و سایر محصولات آرایشی از برندهای معتبر خارجی و ایرانی موجود در بازار در فروشگاه آنلاین خانومی با توجه سلیقه و نیاز شما و با قیمتی بسیار مناسب در اختیار شما قرار می‌گیرد.

سؤالات متداول در مورد ریمل

بهترین مارک ریمل کدام است؟

بهترین مارک ریمل بین برندهای ایرانی، شون، کالیستا، رمیلیا، مای و این لی است و از بین برندهای خارجی هم می‌توان به دوسه، نوت، اورآل، بیو، میبلین، اسنس، گلدن رز و خود برند ریمل به‌عنوان بهترین مارک ریمل اشاره کرد.

چگونه تفاوت ریمل اصل و تقلبی را تشخیص دهیم؟

ریمل‌ اصل و تقلبی را می‌توان از روی رنج قیمت ریمل، نوع بسته بندی، کیفیت بسته بندی، نوشته روی ظرف ریمل، بارکد روی محصول و نوع برس آن تشخیص داد. بهترین راه برای اطمینان از خرید خود این است که ریمل را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنی

بیشتر

پخش عمده ریمل و خط چشم  

 • ریمل حجم دهنده و حالت دهنده سنانا اورجینال دارای خرده مژه ○ از برند senana ○ بلند کننده و افزایش حجم مژه ها ○ دارای ریز مژه و جداکننده مژه ها ○ محصولی با کیفیت ساخت برند senana ○رنگ : کاملا مشکی ○ ماندگاری بسیار بالا

  650,000 ریال موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود