استایل شخصی یکی از مفاهیم اساسی در دنیای مد است و هر کسی برای خوش تیپ شدن نیاز دارد تا یک استایل شخصی برای خود تعریف کند. در مطالب قبلی درباره استایل شخصی لباس زنانه سخن گفتیم اما استایل شخصی در لباس مردانه تعریف نسبتا متفاوتی دارد. با مطالعه این مطلب شما خواهید توانست در پنج گام به سوی استایل شخصی مردانه خاص خود حرکت کنید.

۱- هدف خود را مشخص کنید

مانند هر کار دیگری برای دستیابی به استایل شخصی شما به یک هدف نیاز دارید. حرف زدن، راه رفتن و ظاهر شما نشان دهنده چیزی است که هستید و در این میان ظاهر و لباس شما اولین و عمیق‌ترین تاثیر را می‌گذارد. هدف شما باید رسیدن به تاثیر درست از طریق ظاهر و لباس باشد، پس قبل از هر چیز تعریف کنید که چه تاثیری را می‌خواهید روی دیگران بگذارید، می‌خواهید آن ها فکر کنند شما یک فرد متفکر، یک شاغل، هنرمند یا یک مرد خانواده هستید؟

۲- فراموش نکنید ارائه‌ درست مهم‌ترین چیز است

اگر یک جواهرساز الماس‌های زیبا را روی حلقه‌های آهنی بی‌ارزش بچسباند چه اتفاقی خواهد افتاد؟ الماس‌ها همچنان الماس هستند ولی آیا به زیبایی زمانی هستند که روی یک حلقه طلای زیبا سوار شده‌اند؟ وجود شما نیز مانند همان الماس است که باید ارائه‌ای درست از آن صورت بگیرد تا مورد سوء قضاوت قرار نگیرید. لباس‌های زیبا و با کیفیت و مناسب، زیبایی هر کسی را چند برابر می‌کند.

پنج گام به سوی استایل شخصی مردانه

۳- واقع بین باشید

اهداف شما در خوش تیپ شدن و تعریف استایل شخصی باید به اندازه کافی دور اندیشانه باشد تا بتواند شما را ارتقا دهد اما نباید از مرزهای واقع بینی فراتر بروید چون هرکسی از نظر اقتصادی و اجتماعی محدودیت‌هایی دارد  که باید در انتخاب لباس‌ها به آن‌ها دقت کند تا به مرور زمان دچار تغییر شخصیت و مشکل مالی نشود.

۴- به تدریج حرکت کنید

شما قرار نیست یک شبه همه چیز را تغییر دهید چون چنین تغییری ممکن است مقبولیت اجتماعی شما را تحت تاثیر قرار دهد. گام به گام حرکت کنید و سعی کنید ناگهان از استایل فعلی خود فاصله نگیرید تا زمان کافی برای یادگیری اصول خوش لباسی را نیز داشته باشید.

۵- مقید باشید

اصول مد را فرا بگیرید و به آن‌ها مقید باشید. البته لازم نیست به یک متخصص مد تبدیل شوید، همین که بدانید چه لباس‌هایی را می‌توان با هم پوشید و کدام رنگ‌ها برای شما و لباس‌های شما مناسب هستند کافی است. حال که پنج گام به سوی استایل شخصی مردانه را فرا گرفتید زمان عمل فرا رسیده است، همین الان شروع کنید و استایل خاص خود را بسازید.

مطالب مرتبط: